Hakkımızda

Dr. Zehra Bekler Alkan

1978 yılında Bursa’da doğdu. 1996 yılında Bursa Cumhuriyet Lisesinden mezun olarak Hacettepe Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesine (Ankara) girdi. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden iyi derece ile mezun oldu. 2002 yılında Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı’na (Ankara) kabul edilerek Ortodonti Doktora eğitimine başladı.

Doktora eğitimi sırasında kazandığı hak ile 26 haziran – 23 eylül 2005 tarihleri arasında Avrupa Birliği Erasmus Projesi(LDV) kapsamında Almanya Liepzig Şehrinde bulunan özel bir ortodonti kliniğinde  staj yaptı. Almanya Muenster ve Berlin Üniversiteleri Diş hekimliği Fakülteleri Ortodonti ve Maxillofacial cerrahi bölümlerinde gözlemcilik yaptı.

2008 yılında ortodonti doktorasını başarıyla tamamladı ve aynı zamanda T.C. Sağlık Bakanlığından aldığı uzmanlık belgesi ile birlikte Ortodonti Uzmanı ve Ortodonti Doktoru ünvanlarını aldı. 2008 yılı sonunda doğduğu şehir olan Bursa’ ya dönerek kendi kliniğini işletmeye başladı. 2008 yılından günümüze ; sahip olduğu kliniğinde Ortodonti hastalarına en iyi hizmeti sunmak üzere çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

ÜYE OLUNAN DERNEKLER

Türk Diş Hekimleri Birliği
Türk Ortodonti Derneği
American Association of Orthodontist
World Federation os Orthodontist