Ortognatik Cerrahi, Çene Ameliyatları

Genetik olarak kişilerde çene eklem bozuklukları olabilir. Bu bozukluklar gülüş estetiğini bozabilir fakat çeşitli yöntemler ile tedavileri mümkündür.

Çenelerin gelişimi dikey veya yatay yönde normalden sapabilir, az veya çok gelişim gösterebilir, bu da ifade ve gülüşde bozukluklara sebep olabilir. Bu sorunların giderilmesi için ergenlikten hemen önce müdehale etmek çok önemlidir. Bu dönemde büyümenin yönlendirilmesi tedavinin başarısında büyük avantaj sağlar.

Bu gibi durumlarda ortopedik tedavi uygulanmaktadır. Ancak bu dönem kaçırılır ise 18 yaş sonrası ortognatik cerrahi işlemlerine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Cerrahi Müdahalelerde kişilere önce diş teli takılarak dişler yapılacak çene cerrahisine uygun konumlara getirilir ki bu işlem bir sene civarı sürebilir. Daha sonrasında çenelerin konumu genel anestezi altında çene cerrahları veya plastik cerrahi uzmanları tarafından düzeltilmektedir. Yeni ilerleyen teknoloji ve tekniklerle oldukça başarılı , sağlıklı ve estetik sonuçlar alınabilmektedir.

Detaylı bilgi için ➡️ 

Zehra Bekler Alkan Kliniği: o224 245 00 99
???? www.zehrabekleralkan.com

Tecrübesi ile güven verdi Ortodonti tedavim boyunca sorduğum tüm soruları dikkate alan ve cevapsız bırakmayan doktoruma çok teşekkür ederim. tabiki mükemmel sonuç ve çok mutluyum

placeholder
Sadi Okur

Güler yüzlü, sıcakkanlı çalışanlarınız ile verdiğiniz hizmet sayesinde tüm diş problemlerim ortadan kalktı ayrıca randevularda her zaman dakik ve sorunsuz rahat bir ortamda hizmet aldım, hem merkezilik hem de otopark sorunu olmaması da ayrıca önemliydi benim için, herşey için teşekkür ederim.

placeholder
Mustafa Şenyurt

Ağız ve Diş Şağlığı Konusunda tüm merak ettiklerinizi, Randevu Talebi Oluşturup , ÖN GÖRÜŞMEMİZDE Sorabilirsiniz !